افرادی که عاشق شغل حسابداری هستند بعد از فارغ التحصیلی در رشته حسابداری، با معلومات تئوری که در دانشگاه کسب کرده اند بدنبال شغل مناسب و در خور شأنشان می گردند. تا سریع وارد بازار کار شوند.هر شرکتی که شروع به فعالیت می کنید برای مدیریت مباحث مالی خود نیاز به کارشناس حسابداری و حسابرس دارد. که بسته به وسعت فعالیت شرکت و میزان بزرگی یا کوچک بودن کسب و کارشان اقدام به تشکیل تیم حسابداری و استخدام حسابداران خبره می کنند. و افرادی می توانند در این شرکت ها و موسسات مشغول به کار باشند که علاوه بر مسلط بودن مباحث حسابداری، دارای کار اجرایی و تجربه نیز باشد. این به هوش افراد بستگی دارد که از کجا شروع به کار کنند.

اشتباهی که فارغ التحصیلان رشته حسابداری می کنند

عموما خیلی از دوستان که تازه فارغ التحصیل شدند، سریعا اقدام به شرکت در استخدامی های شرکت های بزرگ می کنند و بنا به اینکه شرکت های بزرک و موسسات بین المللی نیاز به حسابداران خبره و باتجربه دارند،شانس قبولی کم شده و پس از مدتی نا امید از رشته تحصیلی خود میگردند.ما در این مقاله قصد داریم که مشاغلی که در رشته حسابداری وجود دارد را تشریح کنیم تا با دیدی جامع و طراحی یک استراتژی هوشمندانه وارد بازار کار شوید و بتوانید پله های ترقی را در رشته حسابداری یکی یکی با موفقیت طی کنید.

حال به مشاغلی که در حوزه حسابداری وجود دارد می پردازیم:

  1. شغل حسابدار پایه
  2. شغل حسابدار
  3. شغل سرپرست حسابداری
  4. شغل مشاور مالی
  5. شغل حسابرس داخلی
  6. شغل سرپرست امور مالی
  7. شغل مدیر مالی
  8. حسابدار مدیریت

از کجا وارد بازار کار در رشته حسابداری شویم

همان طور که می بینید مشاغل از سطح پایین شروع می شود و سطوح بالاتر می رسد. شما در نظر بگیرید که باشگاه بندسازی ثبت نام کردید و در روز اول شما به سراغ دمبل های 40 کیلویی نمیرید و از دنبل های 250 گرمی شروع می کنید و به مرور زمان با قوی تر شدن ماهیچه های بدنتان  سراغ دنبل های 1 کیلویی و 3 کیلویی و همین طور تا دمبل های بالاتر. برای کسانی که تازه فارغ التحصیل شده اند هم همینطور هست شما باید از پایین ترین سطح رشته حسابداری شروع به کار و کسب تجربه و گذراندن دوره های تخصصی حسابداری خودتان را به درجات بالاتر برسانید. و با نرم افزار های حسابداری وه نیاز بازار هست آشنا شوند. در حین دورانی که کارآموزی میکنند و یا در جایی مشغول بکار می شود سعی کنند تا با تمام مباحث تئوری خورد را با نرم افزار های حسابداری اجرا و کنند. با این کار هم تجربه کسب میکنید و هم به مشکلاتی بر می خورد که فقط در عمل با آنها روبرو می شوید.

 

به این مطلب امتیاز دهید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نیاز به کمک داری? با ما تماس بگیرید