دوره های حسابداری و حسابرسی در شیراز

آموزش حسابداری خبره شیراز | آکادمی تخصصی نارون حساب

چگونه به یک حسابدار خبره در شیراز تبدیل شویم؟

با توجه به ضعفهای آموزش حسابداری که در شیراز دیده شده است از این جهت که تمامی آموزش ها بر پایه تئوری بوده و یا نهایتا فقط با یک نرم افزار حسابداری خاص آموزش داده می شود.و فرد با یادگیری آنها فقط در حد تئوری و یک نرم افزار خاص توانایی کار کردن در بازار را دارد و شانس موفقیت در استخدام و یافتن کار خیلی کاهش می یابد.در این شرایط بحران اقتصادی که در آن هستیم خیلی از شرکت های برای کاهش و جلوگیری از خیلی از هزینه های پرتی خود از حسابداران خبره استفاده می کنند.و بیش از پیش حضور حسابدار خبره در شرکت ها احساس می گردد. لذا در این شرایط حسابدارانی موفق تر هستند که دارای مهارت های بیشتری باشند.

یک حسابدار خبره باید چه مهارتهای را داشته باشد؟

قوانین و استاندارد های حسابداری : یک حسابدار خبره اول باید مسلط به تمامی قوانین های مربوط به حوزه حسابداری باشد از قبیل قانون مالیات بر ارزش افزوده، قانون مالیات مستقیم، قوانین تجارت ، قوانین مبارزه با پولشویی و تا حدودی در مورد قوانین بودجه که به یک حسابدار مربوط می شود. یک حسابدار خبره باید کاملا به استاندارد های  جدید حسابداری و نکات ریز مالیاتی آن باشد چرا که خیلی از جاها که استاندارد حسابداری یک راهی را  تجویز می کند مالیاتی برای همان استاندارد یک راه دیگر را دارد تجویز می کند و نسخه دیگری را دارد می پیچد. و گاهی اوقات بخاطر همین اختلافات بین استاندارد و تفسیر دارایی ، خیلی از حسابداران مالیاتی اشتباهاتی را می کنند که بعدها قابلیت جبران را ندارد.ما در دوره استاندارد های حسابداری، دقیقا به تفاوت های استاندارد و  نکات مالیاتی آن استاندارد را تضیح می دهیم مثلا ثبتش برای سازمان حسابرسی  چی هست و به لحاظ استاندارد چی هست ثبتش برای اداره مالیاتی باید به جه نحوی باشد.

تجزیه و تحلیل صورت های مالی : مورد دیگری که یک حسابدار خبره باید یادبگیرد تجریه و تحلیل صورتهای مالی می باشد.یعنی یک حسابداره خبره اگر نتواند صورتهای مالی تهیه و آنرا تجزیه و تحلیل کند و برای شرکتی که در آن مشغول بکار می باشد نتواند راهنمایی کند.

آیا یک حسابدار خبره باید با تمام نرم افزارهای حسابداری آشنا باشد؟

معمولا برای کسانی که تازه وارد حوزه حسابداری شده اند، داشتن دانش کار با چندین نرم افزار برایشان جذاب می باشد . لذا برای یک حسابدار خبره دانش کار با یک نرم افزار جامع که تمامی سیسیتم های حسابداری را داشته باشد کفایت می کند. لزوما اینکه شما با  تمام نرم افزار های موجود در بازار کار کنید به مثال اینکه شما با دکمه های مختلف در نرم افزارهای حسابداری آشنا هستید و هیچ کمکی به شما نمی کند. تنها کمکی که ما می توانیم به شما بکنیم این است تمامی نکارت ریز مالیاتی، مالی، استانداردی و قوانین را کاملا آموزش ببینید و بعد از این بتوانید آنرا  پیاده سازی کنید.

همچنین وقتی شما یک نرم افزار جامع را آموزش می بینید و در یک شرکت شروع به کار می کنید که از آن نرم افزار استفاده نمی کنند، ولی چون شما پایه و منطق نرم افزار را آموخته اید به راحتی می توانید با هر نرم افزار دیگر هم کار کنید. اگر مشکلی هم داشته باشید می توانید یا پشتیبان شرکت ارتیاط برقرار کنید و آنرا برطرف کنید. تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که منطق کار با نرم افزار را آموزش ببینید.

کدام نرم افزار حسابداری جامع تر و فراگیرتر از همه هست؟

برای شرکت های بزرگ می توان نرم افزار راهکاران شرکت همکاران سیستم پیشنهاد داد.برای شرکت های متوسط نرم افزار سپیدار همکاران سیستم را پیشنهاد می دهیم و برای فروشگاهها و مغازه های می توان نرم افزار دشت همکاران سیستم را معرفی کرد.

دلیل این پیشنهادات این هست که شرکت همکاران سیستم یه شرکت شناخته شده در حوزه تولید نرم افزار های جامع و یکپارچه در کل کشور می باشد. و یکی از باسابقه ترین شرکت های تولید کننده نرم افزار می باشد و دارای تیم پشتیبانی تمام وقت و خبره در حوزه حسابداری می باشد.

نکته مهم : توجه داشته باشید که اگر شما با یک نرم افزار کار می کنید و بعضا همان نرم افزار در آن استان تولید شده است و در همان شهر فروخته و بکار گرفته می شود نهایتا در استان های همجوار هم به تعداد محدود استفاده می گردد.اما همکاران سیستم را شما در دورترین شهرهای کشور هم پرس و جو کنید آشنایی دارند و استفاده می کنند.

چگونه یک حسابدار خبره می تواند از ورشکستگی شرکت ها جلوگیری کند؟

جهت جلوگیری از ورشکستگی شرکت ها فاکتور های زیادی وجود دراد که بررسی گردد. و یکی از مهترین نقش یک حسابدار خبره در جلوگیری از این واقعه، گزارشگیریهای و تحلیلهای صورت مالی به موقعه هست که گرفته می شود.یک حسابدار خبره با دادن گزارش های بموقه خیلی راحت می تواند هشدار بدهد که قسمتی از شرکت یا کل شرکت رو به ورشکستگی هست. واینکه شما بعنوان حسابدار چه کارهای می توانید جلوی فروپاشی شرکت را بگیرید این است عوال اجرایی را درگیر بکنید ث شما طبق گزارشات، با کمبود نقدینگی روبرو هستید بررسی می کنید که ۴ نفر بعنوان انبار دار مشغول بکار هست و در عمل یکنفر از آن ها در مجموعه اضاف هست و اخراج کرد. یا اینکه در مواقعی بررسی می شود که آیا یک نیرو را اضاف از ساعت کار نگهداریم و به آن اضاف کاری پرداخت کنیم بهتر است یا یک نیرو در آن بخش استخدام کنیم. این بستگی به شرایط شرکت دارد و  طبق گزارشات و تحلیل های صورت مالی تصمیم گیری می شود.

یکی از آیتم های که یک حسابدار خبره می تواند گذارش بدهد در مبحث محاسبه بهای تمام شده است و می تواند کمک کند که یک آیتم چقدر هزینه برای شرکت دارد تا تولید شود.و بعد از این آیا راهکاری وجود دارد که میزان هزینه آن را کاهش بدهیم یا نه. که با تیم تولید جلسه میگذارند و آن را آنالیز میکنند و در اخر بیشتر جنبه گزارشگری برای حسابدار دارد.

یک حسابدار  نیاز به گذراندن چه دوره های دارد تا تبدیل به یک حسابدار خبره شود؟

با فرض اینکه شما در حسابداری دارای تجربه هستید و می خواهید به یک حسابدار خبره تبدیل شود نیاز دارد که یکسری دوره های اعم از  مالیاتی و تکمیل اضهارنامه مالیاتی با تمام فنون آن می باشدبفرض مثال اگر شما در بحث مالیات یک اشتباه انجام بدهید خلی از منابع به راحتی از شرکت خارج می شود. دومین تم ک نیاهست شما بگذرانید بسته به نوع شرکت که از کدام نوع می باشد یا پیمانکاری هست یا شرکتی.

اگر شرکت پیمانکاری هست استاندارد های پیمانکاری  به اضافه کارکردن و تمامی قوانین پیمانکاری مسلط باشد. اگر شرکت تولیدی هست حتما با موضوع انبار باید آشنا باشد و دوره بهای تمام شده را باید بگذراند.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر و زمانبندی شروع دوره های حسابداری

با شماره های زیر تماس بگیرید

۰۷۱۳۶۳۱۵۲۹۸

۰۷۱۳۶۳۱۳۵۱۰

5/5 ( 1 نظر )
5/5 ( 1 نظر )
5/5 ( 1 نظر )

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن